Kolejna rodzina z powiatu poznańskiego zakażona koronawirusem podczas pobytu w Sarbinowie

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Okazuje się, że trzyosobowa rodzina z Poznania zakażona koronawirusem podczas pobytu w Sarbinowie nie jest jedyną, która z urlopu przywiozła coś więcej niż tylko wspomnienia i opaleniznę. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa uzyskało również małżeństwo z powiatu poznańskiego, które także przebywało w jednym z domków wynajmowanych przez tego samego właściciela w Sarbinowie.

Trzyosobowa rodzina z Poznania wypoczywała w Sarbinowie podczas długiego weekendu w czasie Bożego Ciała. Po powrocie u jednej z osób wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem. Testy potwierdziły obecność groźnego wirusa nie tylko u niej, ale także u pozostałych. Rodzice wraz z dzieckiem z uwagi na stan zdrowia są hospitalizowani. Zakażenie potwierdzono również u babci dziecka, która także uczestniczyła w wypoczynku, jednak z uwagi na miejsce jej zamieszkania jest pod nadzorem sanepidu z Koszalina.

W sprawie współpracują ze sobą stacje sanitarno-epidemiologiczne z Poznania i Koszalina. Ustalono, że źródłem zakażenia jest prawdopodobnie właściciel nadmorskich domków, w których wypoczywali poznaniacy. Kwarantanną objęto wszystkie osoby, które w ostatnim czasie wykupiły tam noclegi - część musi spędzić kwarantannę na miejscu, jeszcze w Sarbinowie.  

Jak informuje Radio Poznań, które skontaktowało się z poznańskim sanepidem, dzisiejsze dwa potwierdzone przypadki zakażenia z powiatu poznańskiego także wiążą się z domkami w Sarbinowie. Małżeństwo 46-latków także wynajmowało w długi weekend domek wypoczynkowy od tej samej osoby. Oboje przebywają w izolacji domowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA