Archidiecezja łódzka odniosła się do nominacji metropolity łódzkiego na administratora apostolskiego w diecezji kaliskiej

Autor: Codzienny Poznań AK x-news
REKLAMA

Kaliska diecezja nie skomentowała wczorajszej decyzji papieża Franciszka o odsunięciu biskupa Janiaka od sprawowania urzędu biskupiego i mianowaniu administratora apostolskiego sede plena, którym został arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Do sprawy odniosła się Archidiecezja Łódzka.

Jak wskazał rzecznik prasowy Archidiecezji Łódzkiej, ks. Paweł Kłys, w otrzymanym piśmie nie ma powodu decyzji papieża odnośnie mianowania arcybiskupa. Duchowny w najbliższym czasie uda się do Warszawy, na spotkanie z Nuncjuszem Apostolskim, by określić zakres obowiązków w związku z nominacją.

Biskup Janiak, choć nominalnie pozostaje ordynariuszem, ma przebywać poza diecezją. To pokłosie najnowszego filmu braci Sekielskich. "Zabawa w chowanego" przedstawia historię trzech mężczyzn, którzy w dzieciństwie byli molestowani przez księdza Arkadiusza H. W filmie ukazano, jak biskup kaliski Edward Janiak miał kryć przestępstwa seksualne podległych mu księży.

W maju, prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak przesłał do nuncjatury zawiadomienie o możliwych zaniedbaniach biskupa. W czerwcu Watykan upoważnił arcybiskupa Stanisława Gądeckiego do przeprowadzenia dochodzenia w tej sprawie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA