Rozpoczął się Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Muza

Autor: A. Karczewska fot. UMP archiwum
REKLAMA

W Kinie Muza rozpoczął się 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego, który co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony poznaniaków, jak i przyjezdnych. To wydarzenie zarówno dla miłośników kina, jak i kultury i języka hiszpańskiego.

Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Muza jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce, które w pełni poświęcone jest hiszpańskiej kinematografii. Od 24 czerwca do 4 lipca będzie można obejrzeć zarówno mniejsze jak i te znane hiszpańskie produkcje. W programie znalazły się przede wszystkim filmy wcześniej nieprezentowane w Polsce.

Jeszcze dzisiaj wieczorem (o godzinie 20:30) będzie można obejrzeć ubiegłoroczną produkcję „Gdybym był bogaty”, czyli historię Santiego, który z dnia na dzień staje się milionerem po tym, jak wygrywa na loterii. Swoim szczęściem, a przede wszystkim pieniędzmi nie chce dzielić się jednak z innymi, dlatego musi utrzymywać swoją wygraną w sekrecie. Czy uda mu się ukryć fortunę przed rodziną i znajomymi?

Kto dziś nie będzie mógł dotrzeć do Kina Muza, a chciałby poznać losy bohatera „Gdybym był bogaty”, będzie mógł to zrobić jeszcze jutro, o godzinie 17:30, kiedy to film zostanie wyświetlony jeszcze raz. W piątek zaplanowany jest także jeszcze jeden pokaz, tym razem o godzinie 20:30: „Mam to pod kontrolą” to przebój kina hiszpańskiego z ubiegłego roku. Historia trzech znajomych, którzy tracąc pracę na uniwersytecie szukają sposobu na życie. Wpadają na pomysł wykorzystania „witaminowego preparatu”, który badał jeden z nich. Przyjaciele chcą rozprowadzać wśród młodzieży specyfik wprawiający w dobry nastrój, który według badań, nie powoduje skutków ubocznych. Czy to dobry pomysł?

W kolejnych dniach pokazane zostaną także „Bo pójdzie z dymem”, „Póki trwa wojna”, „Taksówką na Gibraltar”, „Niewinność”, „Kapela”, „Gryplan”, „Życie zaczyna się po czterdziestce”, „Jak zostać cesarzem”, „Po europejsku”, „Bunuel w labiryncie żółwi” oraz „Dni, które nadejdą”.

Organizatorami przeglądu są AP Mañana, Ambasada Królestwa Hiszpanii, Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytut Cervantesa w Warszawie oraz Instytut Cervantesa w Krakowie.

Bilety w cenie 12, 15 lub 18 złotych dostępne są online.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA