Przyznano stypendia i Nagrodę Naukową Miasta Poznania

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Nagroda Naukowa Miasta Poznania i Stypendia Naukowe Miasta Poznania trafiły do poznańskich naukowców. Uhonorowani badacze wyróżniają się swoim dorobkiem naukowym i wybitnymi osiągnięciami.

Co roku Nagroda Naukowa Miasta Poznania trafia do osoby ze środowiska naukowego wyróżniającej się imponującym dorobkiem i niekwestionowanymi osiągnięciami naukowymi. W tym roku uhonorowano dr. hab. inż. Łukasza Piątkowskiego z Politechniki Poznańskiej. Kapituła w sposób szczególny podkreśliła jego osiągnięcia na poziomie światowym w dziedzinie fizyki, w tym badania właściwości strukturalnych i dynamicznych cząsteczek w nanoskali. Nagroda Naukowa Miasta Poznania wynosi 60 tysięcy złotych.

Jednocześnie przyznano także tegoroczne Stypendia Naukowe Miasta Poznania. Trafiły do 12 najzdolniejszych młodych badaczy i badaczek, którzy mimo, że nie ukończyli jeszcze 30. roku życia to mogą już pochwalić się bogatym i imponującym dorobkiem naukowym. Wysokość jednorazowego stypendium wynosi 5 tysięcy złotych.

„Jestem pod wrażeniem osiągnięć laureata nagrody oraz stypendystów. Takie talenty to powód do dumy zarówno dla uczelni i jednostek naukowych, z których się wywodzą, jak i dla całego miasta. Dorobek wszystkich nagrodzonych stanowi istotny wkład w rozwój i promocję Poznania jako ośrodka nauki.”
Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta PoznaniaJak podkreśla przewodniczący Kapituły, wybór stypendystów był wyjątkowo trudny, z uwagi wysoki poziom i duży dorobek każdego z kandydatów na międzynarodowym poziomie.

Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, Iwona Matuszczak-Szulc, która zasiadała w Kapitule przyznała, że ma nadzieję, że naukowcy i badacze zwiążą się na stałe z Poznaniem, a miejskie wsparcie finansowe w różnej formie będzie do tego dodatkową zachętą. Wskazała na konkurs, programy i stypendia, a także na przygotowanie warunków dla rozwoju kariery naukowej w mieście.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA