Poznań Athletics Grand Prix na poznańskim Golęcinie odbędzie się po wakacjach

Autor: A. Karczewska fot. POSiR
REKLAMA

We wrześniu na stadionie lekkoatletycznym na poznańskim Golęcinie odbędzie się druga edycja Poznań Athletics Grand Prix, czyli Mityngu Lekkoatletycznego, w którym wezmą udział gwiazdy sportu z różnych państw.

Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy i dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony poznaniaków, ale także mieszkańców pozostałych regionów Wielkopolski i Polski, organizatorzy nie mieli wątpliwości, że potrzebna jest kolejna edycja zawodów.

Podobnie jak wiele innych wydarzeń, tegoroczna edycja Poznań Athletics Grand Prix stanęła pod znakiem zapytania z uwagi na pandemię koronawirusa. Dziś wiadomo jednak, że mityng się odbędzie. Zawody zaplanowano na 11 września 2020 roku.

W ubiegłorocznej edycji udział wzięli m.in. Joanna Fiodorow, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Denia Cababllero Ponce czy Yaime Perez. Organizatorzy zapowiadają, że także i w tym roku na poznańskim Golęcinie pojawią się gwiazdy światowej lekkoatletyki.

Rok temu zawodnicy rywalizowali ze sobą w biegach na dystansach 100, 200, 400 i 800 metrów oraz 400 metrów przez płotki, a także w rzucie dyskiem, rzucie młotem, pchnięciu kulą, skoku w dal czy skoku o tyczce. Jak informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, emocji nie zabraknie także w tym roku. Więcej informacji na temat imprezy, konkurencji i gości organizatorzy mają przekazać wkrótce.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA