Pięciu chętnych do przebudowy ul. Elbląskiej. Ma stać się bezpieczną i wygodną drogą osiedlową

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Pięciu chętnych złożyło swoje oferty w przetargu na wykonawcę przebudowy ul. Elbląskiej. Aż trzy z nich są tańsze niż zakładała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Trwa weryfikacja złożonych dokumentów.

Przebudowa planowana jest na odcinku od ul. Polanowskiej do ul. Gniewskiej, która obecnie jest utwardzoną drogą gruntową bez chodnika. Sprawia to, że zarówno bezpieczeństwo jak i komfort jej użytkowników są niskie. Dodatkowo, okoliczni mieszkańcy muszą mierzyć się z kurzem unoszącym się w ciepłe i suche dni. Z kolei w czasie deszczu powstają dziury i nierówności.

Po przebudowie ulica ma być bezpieczną i komfortową drogą osiedlową z nawierzchnią wykonaną z kostki betonowej. Wybudowane zostaną chodniki, nowe skrzyżowania oraz zjazdy do posesji. Przy okazji prac drogowych zmodernizowana zostanie część gazociągu w okolicy.

W ogłoszonym przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie na wykonawcę robót złożono pięć ofert, spośród których trzy opiewają na kwoty niższe niż planowano przeznaczyć na realizację inwestycji. Wybrany wykonawca będzie miał 100 dni od momentu podpisania umowy na wykonanie potrzebnych prac. Nasadzenia zieleni planowane są w drugiej połowie października.

Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA