Bez przedniego koła pojazdu, za to z alkoholem we krwi - pijany, agresywny kierowca zatrzymany przez policję

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

To zdecydowanie nie była typowa interwencja kępińskich policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy w miejscowości Mianowice zatrzymali samochód, który jechał choć nie posiadał przedniego koła. Co więcej, kierujący był pijany i agresywny wobec policjantów.

Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 czerwca, tuż przed północą. Policjanci z Kępna podczas patrolowania miejscowości Mianowice zauważyli samochód marki Volkswagen Golf, który poruszał się jezdnią i nie miał przedniego koła. Nakazali kierowcy zatrzymanie się do kontroli.

Okazało się, że 53-letni mieszkaniec Kępna w momencie zatrzymania przez funkcjonariuszy trzyma w ręce butelkę wódki i wyraźnie czuć od niego woń alkoholu. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu trzeźwości. Co więcej, w czasie interwencji utrudniał policjantom wykonywanie czynności, wielokrotnie ich znieważając wulgaryzmami i naruszając nietykalność cielesną jednego z nich poprzez kopanie go.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu. W czasie wykonywania czynności interwencyjnych pobrano mu również krew, którą poddano badaniom.  Jego samochód został odholowany na parking strzeżony.

Kierujący czeka na postawienie zarzutów. Przed sądem ma odpowiadać za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów i naruszenie nietykalności cielesnej, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA