Spółka (INTUO) Wojciecha Jaworskiego buduje nowe nieruchomości na Przymorzu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Spółka biznesmena Wojciecha Jaworskiego INTUO jest jedną z trzech, wchodzących w skład spółki Sea Park, która właśnie nabyła nowe grunty przy ulicy Czarny Dwór na Przymorzu. Obok INTUO, nową inwestycję realizują PB Górski oraz RWS Group. Działki nabyte przez Sea Park znajdują się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, w bliskim sąsiedztwie z Parkiem Reagana. Powstać mają tam budynki mieszkalno-usługowe oraz hotele.

Działki przy ul. Czarny Dwór zostały sprzedane przez NSZZ Solidarność i teraz trwają na nich prace rozbiórkowe. Niektóre budynki zostały już rozebrane, trwają także prace nad rozbiórką Hotelu Dal. Według wskazań w warunkach zabudowy, mogą powstać w tym miejscu budynki o wysokości do 40 metrów. Świetna lokalizacja z bliskim dostępem do Parku Reagana oraz morza stanowi o wysokiej atrakcyjności przyszłych obiektów i otwiera szerokie perspektywy przed inwestorami. W okolicy trwa budowa innych 40-metrowców, takich jak Tarasy Bałtyku firmy Allcon Osiedla. Lokalizacja jest świetna, pozostaje tylko czekać na efekty prac.

Biurowiec we Wrzeszczu

Jaworski Wojciech inwestuje także w budowlę nowego biurowca w samym środku Wrzeszcza. Budynek jest w trakcie budowy i ma liczyć sobie około 20 metrów wysokości i 2 tysiące metrów kwadratowych przestrzeni użytkowej. Budowa rozpoczęła się w 2019 roku i potrwa jeszcze 2 lata.

Nowy biurowiec przy Al. Grunwaldzkiej 144 powstaje na miejscu starej stacji benzynowej Standard i warsztatu samochodowego. Biurowiec będzie posiadał 4 kondygnacje, a także parking podziemny. Dojazd do budynku będzie możliwy od strony ulicy Dekerta. Nad projektem nowej inwestycji czuwa architekt Paweł Kleczek. Nowy budynek przyciągać będzie nowoczesnym charakterem, który świetnie wpasuje się w klimat historycznego Wrzeszcza.

Źródło: https://kaszuby24.pl/biznesmen-wojciech-jaworski-intuo-wybuduje-w-gdansku-biurowiec/

Kamienica w Oliwie

Spółka INTUO jest również odpowiedzialna za budowę pięknej, klasycznej kamienicy w sercu Oliwy. Budynek zlokalizowany jest na przeciwko Parku Oliwskiego, będącego dumą Trójmiasta.

Kamienica posiada 9 apartamentów, parter gdzie mieści się lokal usługowy, antresole oraz parking dla mieszkańców. W pobliżu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej (w tym stacja SKM), dzięki czemu, budynek jest świetnie skomunikowany. W okolicy znajduje się także wiele terenów rekreacyjnych, gdzie można uprawiać sport i odpoczywać w otoczeniu zieleni – na przykład Trójmiejski Park Krajobrazowy. Historyczny klimat dzielnicy wpłynął na projekt samej kamienicy, która utrzymana jest w stylu klasycznym (za projekt ten odpowiada architekt Iwona Jaworska)

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA