Rozpoczęło się układanie nawierzchni bitumicznej na kolejnym odcinku drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

 Rozpoczęło się układanie nowej nawierzchni bitumicznej na budowanym odcinku trasy rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, między ul. Jugosłowiańską i Sowińskiego. Już niedługo rowerzyści będą mogli korzystać z kolejnego, 1,5-kilometrowego fragmentu wygodnej i bezpiecznej trasy.

Jak wyjaśnia Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, jako pierwszy gotowy będzie odcinek trasy od Stadionu Miejskiego do ul. Sowińskiego. Gotowe są tam już chodnik, krawężniki, miejsca postojowe oraz zjazdy do posesji. W ciągu najbliższych dwóch tygodni pojawi się na nim oraz na wyniesionych skrzyżowaniach warstwa wierzchnia drogi rowerowej. Warunkiem są jednak odpowiednie warunki pogodowe do wykonania tych prac. Przygotowany będzie także grunt pod powierzchnie zielone.

W najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu w okolicy. Zewnętrzy pas ruchu na ul. Grunwaldzkiej pozostanie wygrodzony, a poruszających się pasem wewnętrznym kierowców wciąż obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Dodatkowo, w przyszłym tygodniu, podczas układania nawierzchni bitumicznej, czasowo niedostępne dla kierowców będą skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ulicami Ściegiennego, Racławicką, Konfederacką, Cześnikowską i Sowińskiego oraz wjazdy na stację BP, Netto, McDonald ’s. Prace na nich będą prowadzone sukcesywnie i każdorazowo podczas ich trwania kierowcy będą prowadzeni objazdami przez pobliskie ulice.

Z kolei na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z Grochowską oraz po południowej stronie ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Słonecznej prowadzone są roboty brukarskie, a w przyszłym tygodniu mają rozpocząć się prace rozbiórkowe na północnej stronie ul. Grunwaldzkiej, pomiędzy ul. Grochowską i ul. Rycerską.

W ramach tej inwestycji powstanie nie tylko nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, lecz również  połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

Wszystkie prace mają zakończyć się w trzecim kwartale 2020 roku. Nasadzenia zieleni planowane są na przełom października i listopada.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA