Rodzina z Poznania zaraziła się koronawirusem w Sarbinowie nad morzem. Odpoczywała tam w długi weekend

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Rodzina z Poznania spędzała długi weekend w okresie Bożego Ciała nad morzem w Sarbinowie. Po powrocie okazało się, że rodzice wraz z dzieckiem zakazili się koronawirusem. Do kwarantanny trafiło już kilka rodzin, które korzystały z nadmorskich domków jednego właściciela, a stacje sanitarno-epidemiologiczne z Koszalina i Poznania współpracują w celu ustalenia kontaktów z osobami zakażonymi.

O sprawie informuje Radio Poznań. Rodzina z Poznania przebywała w domkach w Sarbinowie. Po powrocie u jednej z osób wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem, a badania potwierdziły obecność Sars-CoV-2. Okazało się, że zakażeni są rodzice wraz z dzieckiem. Jedna z osób jest hospitalizowana. W Sarbinowie odpoczywała również babcia dziecka.

Ustalono, że źródłem zakażenia był prawdopodobnie właściciel domków nadmorskich, dlatego kwarantanną objęto również pozostałe rodziny - część wciąż przebywające w Sarbinowie.

Z takich wstępnych ustaleń wynika, że źródłem zakażenia mógł być właściciel tych domków. Później zakażenie wystąpiło i potwierdzono u mamy osoby, która jest tutaj z naszego terenu.
Anna Pawłowska, PSSE Poznań w rozmowie z Radiem Poznań

Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie będą miały wykonane badania na obecność koronawirusa. Stacje sanitarno-epidemiologiczne z Poznania i Koszlina ustala osoby, które mogły mieć kontakt z zakażonymi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA