Nowy program stypendialny dla poznańskich twórców w ramach #PoznańWspiera

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Środowisko kultury otrzyma kolejne wsparcie od Miasta w ramach akcji #PoznańWspiera, która ma na celu pomoc osobom, fundacjom i instytucjom kulturalnym w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem uruchomiony zostanie nowy program stypendialny, w ramach którego przyznanych zostanie kilkadziesiąt stypendiów dla twórców bez względu na wiek.

Pandemia koronawirusa w bardzo dużym stopniu dotknęła branżę kulturalną i środowisko kultury. Konieczność zamknięcia na kilka miesięcy instytucji kulturalnych, a następnie uruchomienie je w ograniczonym stopniu, odwołanie imprez kulturalnych czy plenerowych szczególnie w okresie wiosenno-letnim, który bywa sezonem dla wielu osób twórców sprawił, że wielu z nich znalazło się w trudnej sytuacji finansowej.

Miasto Poznań stara się pomóc środowisku kultury w mieście poprzez nie tylko stałe akcje stypendialne, grantowe czy pomocowe, ale także nowe, realizowane w ramach akcji #PoznańWspiera.

W ostatnim czasie przeprowadzono konkurs na projekty online w ramach akcji #KulturaNaWynos, podczas której realizowane są inicjatywy w formie online. Wpłynęło aż 165 ofert, spośród których komisja wybierze te, które otrzymają wsparcie finansowe.

Teraz ogłoszono także nowy program stypendialny dla poznańskich twórców. Zwykle stypendia posiadały przede wszystkim ograniczenie wiekowe beneficjentów. W nowym programie ograniczenia wiekowe nie będą obowiązywać. Stypendia będą przyznawane twórcom w zakresie twórczości artystycznej, opieki nad zabytkami lub upowszechniania kultury.

Co ważne, podczas kwalifikacji czynnikiem, który będzie brany pod uwagę będzie także m.in. sytuacja zawodowa związana z ograniczeniami działalności kulturalnej, wynikającymi ze stanu epidemii.

Do zgłoszenia nie będzie konieczne uzyskanie rekomendacji ze strony innych osób czy instytucji. Każdy kandydat może zgłosić się osobiście składając odpowiedni wniosek do 31 lipca.

W uchwale dotyczącej programu przewidziano, że kapituła może wyróżniż 50 osób.

Jak zapowiada Urząd Miasta, szczegółowe informacje na temat stypendiów dla poznańskich artystów i osób upowszechniających kulturę będą wkrótce dostępne na stronie Poznań Wspiera.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA