Zakończono montaż dezynfektorów we wszystkich pojazdach MPK Poznań. Pasażerowie mogą dezynfekować ręce

Autor: A. Karczewsska fot. MPK Poznań
REKLAMA

Już wszystkie pojazdy MPK Poznań wyposażone są w bezdotykowe dozowniki płynów dezynfekujących, pozwalających na dezynfekcję rąk przez pasażerów. Zakończono proces dostawy i montażu urządzeń.

Wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń i odmrażaniem gospodarki, a tym samym zwiększeniem liczby pasażerów w tramwajach i autobusach, MPK Poznań podjęło decyzję o wprowadzeniu kolejnego środka zapobiegającego rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa.

Zakupiono bezdotykowe dozowniki do płynu dezynfekującego. Urządzenia były stopniowo dostarczane i montowane w tramwajach i autobusach MPK Poznań. Jak informuje spółka, obecnie znajdują się już we wszystkich pojazdach. Łącznie to 635 urządzeń do dezynfekcji.

Automaty zostały zamontowane przy drugich drzwiach we wszystkich autobusach oraz tramwajach Siemens. W pozostałych tramwajach z uwagi na uwarunkowania konstrukcyjne, zamontowano je w strefie drugich i trzecich drzwi. Z kolei w tramwajach Moderus Beta znajdują się one w części niskopodłogowej.

Co ważne, dezynfektory posiadają czujki, dzięki czemu można przeprowadzić dezynfekcję bezdotykowo, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo w zakresie rozprzestrzeniania się wirusa. Aby skorzystać z urządzenia należy podłożyć pod nie ręce - substancja dezynfekująca zostanie rozpylona na dłonie automatycznie. Jak zapewnia MPK, skorzystanie z urządzeń nie tamuje przepływu osób w pojeździe, ponieważ czujniki szybko reagują na podłożenie rąk.

Pełen zbiornik ma pojemność 1,5 litra co zapewnia minimum 4 tysiące dawek preparatu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA