Wybrano wykonawcę przebudowy ul. Jarochowskiego

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Ulica Jarochowskiego już wkrótce zmieni się nie tylko pod względem estetycznym, ale także organizacji ruchu. Wybrano wykonawcę przebudowy ulicy, który w kilka miesięcy ma zmienić jej oblicze.

Planowane zmiany obejmą nie tylko estetyczne zmiany, które pozytywnie wpłyną na wizualną stronę ulicy, ale także zmianę organizacji ruchu mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Zarówno chodniki jak i jezdnia zyskają nową, równą nawierzchnię. Wymienione zostaną krawężniki oraz oświetlenie ulicy. Zmieni się system parkowania - powstaną zatoki parkingowe, a dotychczasowe miejsca będą uporządkowane w taki sposób, by uniemożliwić kierowcom rozjeżdżanie zagospodarowanej zieleni.

Planowane zmiany w organizacji ruchu mają z kolei wyeliminować przejazdy tranzytowe, dzięki czemu okolica będzie spokojniejsza i bardziej cicha, ale także bezpieczniejsza. Wprowadzone zostanie ograniczenie do 30 km/h. Dwa skrzyżowania - z ul. Limanowskiego i Sczanieckiej - zostaną wyniesione, co pozwoli również na likwidację sygnalizacji świetlnej w rejonie ul. Limanowskiego.

W ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu za najkorzystniejszą wybrano ofertę INFRADROG CHODZIEŻ Sp. z o.o. Sp. k.

Na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych robót wybrany wykonawca będzie miał maksymalnie 150 dni od dnia podpisania umowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA