"PiS to kłamcy" - przeciwnicy PiS utworzyli napis, na tle którego przemawiał premier Morawiecki

Autor: A. Karczewska fot. Grupa Stonewall
REKLAMA

"PiS to kłamcy" - na tle takiego napisu przemawiał dziś na placu Wolności premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów w stolicy Wielkopolski odwiedził kilka miejsc, a także spotkał się z mieszkańcami, których zachęcał do głosowania na Andrzeja Dudę w niedzielnych wyborach prezydenckich. Na placu Wolności nie zabrakło jednak także grupy przeciwników partii rządzącej.

Premier pojawił się dziś m.in. na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, gdzie spotkał się z kadrą naukową i medyczną. Przekazał także symboliczny czek na budowę Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego, który ma powstać w rejonie obecnego szpitala przy ul. Przybyszewskiego. Inwestycja otrzymała rządowe wsparcie finansowe.

Następnie premier udał się na budowę hospicjum dla dorosłych przy ul. Bednarskiej, złożył kwiaty pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca '56, a około godziny 13:30 spotkał się z mieszkańcami na Placu Wolności, gdzie poza grupą zwolenników pojawili się także przeciwnicy PiS i Andrzeja Dudy.

W czasie, gdy premier zapewniał o silnej gospodarce, sprawnym poradzeniem sobie z epidemią koronawirusa czy "dostatniej Polsce", za jego plecami, na balkonie budynku Arkadii grupa przeciwników partii rządzącej utworzyła napis "PiS to kłamcy", tworząc tło dla premiera, który otoczony był banerami "Duda 2020". W czasie gdy zachęcał poznaniaków do głosowania na Andrzeja Dudę w niedzielnych wyborach, na balkonie Arkadii można było zauważyć także tęczowe flagi i banery.

Grupa przeciwników była obecna także na samym placu Wolności. Poza transparentami, część z nich także skandowała hasła "Mateuszek to kłamczuszek", "Mamy dość" oraz "kłamca". Rozlegał się również utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA