Wymazy robione w systemie drive-thru w kolejnym wielkopolskim mieście. Tym razem Mobilne Centrum powstało w Lesznie

Autor: A. Karczewska fot. materiały prasowe 12. bryg. WOT
REKLAMA

Mobilny Punkt Poboru Wymazów do badań na obecność koronawirusa pojawił się w kolejnej lokalizacji. Tym razem mogą z niego korzystać mieszkańcy Leszna i powiatu leszczyńskiego.

To już jedenaste miasto w Wielkopolsce, w którym na wniosek wojewody wielkopolskiego, Łukasza Mikołajczyka, ustawiono Mobilne Centrum Pobory Wymazów. Metoda drive-thru pozwala na bezpieczne i szybkie pobranie próbek potrzebnych do badań, bez konieczności wysiadania kierowcy i jego pasażerów z samochodu. Dzięki temu ogranicza się kontakt między ludźmi, a cała procedura trwa zaledwie kilkanaście minut.

Centrum wymazowe w Lesznie powstało przy stadionie im. Smoczyka przy ul. Strzeleckiej. Jak zwykle, wymazy pobierają żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Centrum w Lesznie będzie funkcjonować do jutra. Testy są bezpłatne, wykonywane na podstawie wcześniejszej rejestracji w sanepidzie.

Na obszarze centrum wymazowego jest wyznaczonych pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku i odkażania. Osoby badane mogą sprawdzić swoje wyniki online po wpisaniu odpowiedniego kodu, jaki jest wydawany w czasie pobierania wymazów. W przypadku pozytywnego wyniki dodatkowo kontaktuje się z nimi lokalny sanepid.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA