Stała organizacja ruchu wraca na wiadukt nad przystankiem PST ''Szymanowskiego''

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Dobiega końca remont wiaduktu znajdującego się na przystankiem PST „Szymanowskiego”. Po miesiącach prac, dzisiejszej nocy przywrócona zostanie stała organizacja ruchu.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu nie oznacza całkowitego końca prac, ale zdecydowanej większości z nich, w tym tych wpływających na ruch w okolicy. Do wykonania pozostały jeszcze roboty wykończeniowe, takie jak np. odnawianie balustrad oraz prace u spodu wiaduktu, gdzie obecnie prowadzona jest renowacja belek nad torowiskiem i przystankiem tramwajowym.

Od dzisiejszej nocy, czyli z poniedziałku na wtorek (22 na 23 czerwca), przywrócona zostanie stała organizacja ruchu. Nie będzie już zwężenia na dojeździe na wiadukt od ul. Smoleńskiej. Przystanek autobusowy w zatoce na południowej nitce wiaduktu znów będzie funkcjonował - autobusy będą zatrzymywały się na nim od pierwszych porannych kursów.

W czasie modernizacji, na wysokości przystanku autobusowego zastosowano nawierzchnię typu Densiphalt, która łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu. Ma to sprawić, że nawierzchnia narażona na największe obciążenie będzie trwalsza niż pozostała.

Z uwagi na wymogi technologiczne, docelowe oznakowanie poziome na nowej nawierzchni zostanie wymalowane po upływie ok. dwóch tygodni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA