Policjanci przypominali rowerzystom o zasadach bezpiecznej jazdy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KMP Poznań
REKLAMA

Poznańscy policjanci po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest przypominanie rowerzystom o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach.

Celem akcji jest szerzenie znajomości przepisów wśród rowerzystów, co przyczyni się do wypracowania dobrych nawyków wśród kierujących jednośladami. Jednocześnie, podczas akcji policjanci przypominają i uświadamiają cyklistów w zakresie zagrożeń, które mogą pojawić się w sytuacji niedostosowania się do obowiązujących przepisów.

W czasie ostatniej akcji poznańscy policjanci przypominali m.in. o konieczności obserwacji drogi i otoczenia oraz zachowaniu szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych. Podkreślali także konieczność ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych oraz stosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Przypominali również o korzystaniu z elementów odblaskowych i używaniu kasków rowerowych. Rowerzyści muszą pamiętać też o dbaniu o odpowiedni stan techniczny roweru.

Funkcjonariusze przypominali o prawidłowym wyposażeniu jednośladu:

- z przodu – co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej ( może być światło migające),
- z tyłu – co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
- co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym tonie

Podobne działania będą jeszcze prowadzone przez policjantów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA