Kilka tysięcy osób odwiedziło w weekend Letni Targ Ogrodniczy

Autor: A. Karczewska fot. H. Dymalski archiwum
REKLAMA

Kilka tysięcy osób odwiedziło w weekend teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywał się Letni Targ Ogrodniczy. Była to pierwsza od kilku miesięcy impreza na terenie MTP po przerwie związanej ze stanem epidemii w Polsce.

Międzynarodowe Targi Poznańskie były jedną z pierwszych poznańskich firm, które odczuły skutki pandemii koronawirusa. Już w marcu odwoływano międzynarodowe imprezy, które zaplanowano na najbliższe miesiące. Branża targowo-wystawiennicza jeszcze przed rozpoczęciem wprowadzania obostrzeń w kraju musiała zacząć wdrażać plany awaryjne w zakresie organizacji imprez.

W ubiegłym miesiącu wszystkie targowe działy powróciły z pracy zdalnej do pracy na miejscu, a miniony weekend, po trzech miesiącach przerwy na tereny MTP znów wpuszczono gości.

W czasie Letniego Targu Ogrodniczego zaprezentowało się około stu wystawców, którzy prezentowali to, co kojarzy się z ogrodem - od roślin, nasion i sadzonek, po doniczki, ozdoby, meble ogrodowe czy ekologiczne kosmetyki i zdrową żywność. Można było tam znaleźć to, co potrzebne jest nie tylko w ogrodzie, ale i na balkonie, tarasie czy… parapecie.

Wśród wystawców pojawili  się m.in. producenci roślin domowych i ogrodowych, producenci oraz dystrybutorzy narzędzi ogrodniczych, dekoracji zewnętrznych, donic, czy małej architektury ogrodowej.

Całość odbywała się przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego. Zarówno wystawcy jak i goście zobowiązani byli do zasłaniania ust i nosa, a w sferze gastronomicznej, do utrzymywania minimum 2-metrowego dystansu między ludźmi. Dodatkowo, każdy wchodzący na teren MTP uczestnik musiał wypełnić krótką ankietę epidemiologiczną, zgodną z wytycznymi GIS.

Jak informuje Grupa MTP, weekendowa impreza cieszyła się zainteresowaniem wśród zwiedzających. Targ odwiedziło ok. 4 tysięcy osób.

Kolejna impreza na terenie MTP zaplanowana jest na najbliższy weekend - Poznań Moto Fest.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA