Czy warto zamienić samochód na rower?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Wspieramy akcję społeczną „Kup rower - własny rower bezpiecznym środkiem przemieszczania się w czasie epidemii”, którą prowadzi poznańska Fundacja Pro Bike & Dance. Akcja ta ma na celu przekonanie osób, które dotychczas korzystały z transportu publicznego w codziennych dojazdach do pracy, aby w czasach epidemii Covid-19 przesiadły się na rower jako bezpieczniejszy środek przemieszczania się pozwalający zachować odpowiedni dystans społeczny. Jazda rowerem wzmacnia też odporność, a  tym samym zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na Covid-19.

Na fapage’u akcji Własny rower w czasie epidemii (podlinkowana nazwa) znajdziecie wywiady ze znanymi osobami, które w życiu codziennym korzystają z roweru: Prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem, redaktorem Sławkiem Bajewem z Radia Poznań, poznańskim podróżnikiem rowerowym Dominikiem Szmajdą, Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i innymi.

Organizatorzy akcji wskazują interesujące miejsca na rekreacyjne wycieczki rowerowe w okolicach Poznania oraz na rowerowy urlop w Polsce. Są tam też praktyczne informacje: jaki rower wybrać na codzienne dojazdy do pracy, a jaki na rekreacyjne wycieczki, jak się ubrać na rower i jak o niego dbać. Organizują oni też liczne konkursy dla rowerzystów.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA