Od dziś znów można odwiedzać Zoo Poznań

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Od dziś znów można spacerować po poznańskim zoo. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, zarówno pracowników i opiekunów ogrodu jak i zwiedzających obowiązują nowe zasady sanitarne. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno ludziom jak i zwierzętom.

Zmiany rozpoczynają się już od wejścia - bilety można zakupić jedynie online lub w bezgotówkowych biletomatach na zewnątrz. W przypadku tych ostatnich, zakup możliwy jest wyłącznie w rękawiczkach jednorazowych. Z kolei bilety zakupione online nie muszą być drukowane - wystarczy kod QR w telefonie lub na innym urządzeniu, z którego istnieje możliwość jego zeskanowania.

Nie ma możliwości kupienia biletów w kasie, która jest czynna tylko na potrzeby wydawania bezpłatnych wejściówek do Kart Rodzinnych.

"Liczby nowych zakażeń wśród ludzi w Polsce nadal utrzymują się na tym samym od kilku miesięcy poziomie. Zagrożenie epidemiczne nie minęło, oswoiliśmy się jedynie z jego istnieniem. Dlatego, aby w warunkach panującej nadal epidemii zapewnić bezpieczeństwo zarówno zwiedzającym, jak i naszym pracownikom i zwierzętom, został wprowadzony dodatkowy Regulamin Zwiedzania na czas pandemii "
Małgorzata Chodyła, rzeczniczka poznańskiego ogrodu zoologicznego

Przy wejściu na teren ogrodu oraz w toaletach dostępne są dozowniki do dezynfekcji rąk. Osoby dorosłe przebywające na terenie zoo zobowiązane są do noszenia maseczek i rękawiczek. Jak wyjaśnia zoo, w przypadku, gdy ktoś nie może lub nie chce się stosować do tej zasady, zostanie poproszony o przyjście w innym terminie, gdy będzie możliwe zniesienie nakazu. Dyrekcja i pracownicy zdają sobie sprawę z tego, że obowiązek noszenia rękawiczek i maseczek wpływa negatywnie na komfort zwiedzania, dlatego spodziewa się mniejszego zainteresowania ze strony zwiedzających niż zwykle w czasie sezonu.

Godziny otwarcia ogrodu pozostają bez zmian. W sezonie letnim zoo można zwiedzać od 9:00 do 19:00. 

Na terenie Nowego Zoo, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, czasowo wyłączone z możliwości zwiedzania będą:

- ogródek dziecięcy

- pawilon zwierząt nocnych

- chata niedźwiedzia (niedźwiedzie są widoczne na wybiegach)

- chata tygrysa

- budynek słoniarni wraz z toaletą (słonie są widoczne na wybiegu)

Całkowicie zamknięta będzie także droga przy wybiegach - od ssaków drapieżnych do ptaków.

Na terenie zoo kursować będzie tradycyjna bezpłatna kolejka, jednak także i tam przygotowano dodatkowe zasady bezpieczeństwa, które są opisane na przystankach oraz w pojeździe. Dotyczy to m.in. ograniczonej liczby miejsc oraz konieczności zajmowania co drugiej ławeczki.

Na terenie zoo czynne są punkty gastronomiczne, przy których obowiązują zasady sanitarne dla tego typu działalności.

Osoby nie przestrzegające regulaminu zwiedzania będą proszone o opuszczenie terenu zoo, bez możliwości ubiegania się o zwrot kosztów zakupu biletu.

Z kolei w Starym Zoo, z uwagi na konieczności zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzającym, pracownikom i zwierzętom, udostępniona została tylko część parkowo-gastronomiczna (brak dostępu do wybiegów dla zwierząt). Nieczynny pozostaje także Pawilon Zwierząt Zmiennocieplnych. Na terenie ogrodu udostępniona zostanie toaleta zastępcza. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA