Kino Pałacowe wróciło do gry. Od dziś prowadzi trzy seanse dziennie

Autor: A. Karczewska fot. archwium redakcji
REKLAMA

W czwartek zainaugurowano działalność Kina Pałacowego w CK Zamek pierwszym po trzymiesięcznej przerwie pokazem filmowym. Od dziś będzie można wybierać już spośród trzech seansów dziennie. W programie znalazły się także pokazy plenerowe na Dziedzińcu Zamkowym.

W marcu Kino Pałacowe, podobnie jak inne tego typu miejsca kultury, musiało zostać zamknięte z uwagi na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce. Po przerwie możliwe było jego ponowne otwarcie dla widzów. W czwartek zainaugurowano ponowną działalność pokazem czarno-białej wersji "Parasite".

Od dzisiaj prowadzone będą trzy seanse dziennie. W najbliższym tygodniu w repertuarze można znaleźć takie filmy jak m.in.P: „Prawda”, „Nędznicy”, „Co przyniesie jutro” i „Zdrajca”. Jak zapowiada CK Zamek, w przyszłym miesiącu do programu powrócą również „Poranki dla dzieci”, cykl „Obrazy Wrażliwe” i „Cinema Italia Oggi”, czyli pokazy nowego kina włoskiego. Seanse będą odbywać się zarówno w Sali Wielkiej jak i na Dziedzińcu Zamkowym.

Co ważne, ponowne otwarcie było możliwe po wprowadzeniu dodatkowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, do których stosowana są zobowiązani także widzowie.

Jak wyjaśnia Kino Pałacowe w swoim zaktualizowanym regulaminie, do udziału w wydarzeniu jest uprawniona wyłącznie osoba, która według jej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2, nie przebywa na kwarantannie, ani też nie przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. Zaleca się, by każdy widz przed rozpoczęciem projekcji wypełnił odpowiednie oświadczenie w tej sprawie, podając także swoje dane kontaktowe na wypadek sytuacji, w której stwierdzony zostanie przypadek zakażenia u innego widza lub pracownika. Oświadczenie dostępne jest online.

Uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas przebywania na terenie CK Zamek oraz do umycia lub dezynfekcji rąk. Nakazany jest także 2-metrowy dystans. Widzom udostępniona będzie nie więcej niż połowa miejsc, a uczestnicy wydarzeń są zobowiązani do zajmowania wyznaczonych miejsc z co najmniej jednym miejscem wolnym. Zaleca się kupno biletów online, a w przypadku zakupu w kasie, zalecana jest płatność bezgotówkowa.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA