Jutro ostatni etap ustawiania donic na ul. Garbary. W weekend zostanie uruchomiony nowy buspas

Autor: Redakcja: ZDM Poznań
REKLAMA

W sobotę prowadzone będą prace związane z ustawianiem ostatniej partii donic na ul. Garbary. W weekend zmieni się również organizacja ruchu, ponieważ uruchomiony zostanie nowy buspas.

Tym razem montaż donic będzie się odbywał po zachodniej stronie ulicy na odcinku od ulicy Wielkiej do placu Bernardyńskiego. Prace rozpoczną się o godzinie 6:00 i potrwają cały dzień.

Jak informuje ZDM Poznań,  na poszczególnych odcinkach ulicy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i parkowania. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu w rejonie prowadzonych prac.

Również w sobotę firma ogrodnicza posadzi drzewa we wszystkich pustych jeszcze donicach.  Zieleń niska będzie sadzona w kolejnym tygodniu, nie spowoduje to już utrudnień w ruchu.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę planowane jest również uruchomienie buspasa na odcinku od przystanku autobusowego Małe Garbary do ulicy Długiej. Po nowym odcinku buspasa będą się mogły poruszać autobusy (w tym turystyczne), taksówki, pojazdy służb miejskich, pojazdy elektryczne oraz rowery, motorowery i motocykle. Wjazd motocykli na końcowy odcinek Garbar za ul. Długą jest zabroniony.

Kierowcy, którzy będą chcieli zaparkować na miejscach postojowych zlokalizowanych wzdłuż buspasa powinni wykonywać ten manewr, gdy będą znajdować się na wysokości wolnego miejsca postojowego. Nie jest dozwolona jazda buspasem wzdłuż w celu poszukiwania wolnego miejsca postojowego. Kierowcy skręcający w prawo, w uliczki dochodzące do Starego Rynku, powinni wjeżdżać na buspas bezpośrednio przed skrzyżowaniem, na odcinku oznakowanym strzałkami do prawoskrętu, z zachowaniem ostrożności i ustępując pierwszeństwa pojazdom na buspasie.

W ramach nowej organizacji ruchu wyłączona zostanie również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Garbary i Wodnej oraz Garbary i Wszystkich Świętych. Pojazdy na Garbarach będą mogły się poruszać z maksymalną prędkością 30 km na godzinę. Trzy pary progów wyspowych rozmieszczonych na odcinku od ul. Dominikańskiej do Długiej powinny skutecznie zniechęcać kierowców do szybszej jazdy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA