Co robić w weekend w Poznaniu?

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Na kilka miesięcy nasze cotygodniowe artykuły z podpowiedziami, jak spędzić weekend w Poznaniu zniknęły z portalu. W czasie, gdy zalecane było pozostawanie w domu, a niemal wszystkie miejsca kultury, sztuki, rozrywki, rekreacji czy sportu były zamknięte z uwagi na wprowadzone obostrzenia wynikające z epidemii koronawirusa, tego typu "weekendowe ściągawki" straciły sens. Wraz ze znoszeniem kolejnych restrykcji i przy zachowaniu wciąż obowiązujących zasad bezpieczeństwa możliwe jest jednak zaplanowanie ciekawie spędzonego czasu "w terenie", korzystając z atrakcji w mieście. Oto kilka propozycji.

Stęsknionych za produkcjami filmowymi i światem kinowym z pewnością cieszy fakt, że od wczoraj ponownie otwarte jest Kino Muza. Ponowne przyjęcie gości możliwe jest tylko przy zachowaniu odpowiednich zasad sanitarnych. Sobota zapowiada się ciekawie i intensywnie, a coś dla siebie znajdą odbiorcy w różnym wieku. O godzinie 11:00 rozpocznie się Poranek Rodzinny: Przytul Mnie. Poranki Rodzinne to spotkania dla najmłodszych widzów (3-6 lat), które przychodzą do Kina wraz z opiekunami, by obejrzeć zestaw krótkometrażowych bajek. Po projekcji odbywają się dodatkowo warsztaty artystyczne, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. 

Godzinę później rozpocznie się seans "Klara Muu!" w ramach akcji "Dzieciaki, do kina!". O 13:00 premierowy pokaz "Obraz bez autora", a o 14:00 kolejna premiera - "Powitanie Słońca". O 15:30 "Matthias i Maxime", pół godziny później "Nasz Czas", a o 17:00 pokaz specjalny, czyli "Kopciuszek wg. Matthew Bourne'a". O 18:00 "Kłamstewko", 19:30 to pokaz przedpremierowy "Żegnaj, mój synu". O 20:00 kolejna premiera - "Nasz Czas". Dzień Zakończy seans filmu "Nędznicy".  Bilety na sobotę dostępne są tutaj, natomiast repertuar na niedzielę wraz  z biletami można znaleźć tu.

W ostatnich dniach swoje drzwi dla widzów ponownie otworzyło także Kino Pałacowe CK Zamek. Dziś na dużym ekranie wyświetlone zostaną: "Co przyniesie jutro", program 2 w ramach Święta Krótkiego Kina, a dzień zakończy wersja czarno-biała filmu "Parasite". W niedzielę będzie można obejrzeć "Matthias i Maxime", "Co przyniesie jutro" i "Prawda". Bilety dostępne są online.

Dla tych, którzy chcieliby urozmaicić swój ogród, taras, balkon czy parapet Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowały Letni Targ Ogrodniczy. W sobotę i niedzielę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją ofertę przedstawi około stu wystawców, którzy będą prezentować swoje produkty i usługi. Zwiedzający znajdą tam to, co potrzebne do stworzenia lub upiększenia ogrodu czy balkonu. Poza roślinami i zielenią, dostępne będą także m.in. donice i inne produkty na balkon, taras czy parapet. Pojawią się również ozdoby, rękodzieła i produkty regionalne nawiązujące do zieleni i ogrodnictwa. Na targu kupić też będzie można żywność od lokalnych producentów i posilić się w strefie food trucków czy w restauracjach GARDENcity, znajdujących się na terenie targów. Wydarzenie odbywać się będzie w sobotę i niedzielę.

Wczoraj swój sezon rozpoczęła kultowa Kolejka Wąskotorowa Maltanka. Możliwe są już przejażdżki kultową kolejką, na której wychowało się już kilka pokoleń. Przy okazji można dotrzeć do Term Maltańskich, które wczoraj wznowiły działalność. Na terenie obiektu w ostatnich miesiącach prowadzono intensywne prace, dzięki czemu Aquapark jest już dostępny w nowej odsłonie. Kolejka dociera oczywiście do Nowego Zoo, które także od wczoraj przyjmuje już gości.

Na torze regatowym Malta w weekend odbywać się będą zawody regatowe. W sobotę i niedzielę odbywać się będą I Puchar Polski – Regaty Kontrolne w Sprincie kajakowym oraz Regaty kajakowe im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania. Do Poznania przyjadą najlepsi zawodnicy z całej Polski z członkami Polskiej Kadry Narodowej na czele. 

Pozostając w temacie sportu i aktywnego spędzania czasu można również skorzystać z obiektów POSiR oraz w tym również z kortów tenisowych, na których obowiązują atrakcyjne promocje.

Choć pogoda raczej nie sprzyja plażowaniu i kąpielom w jeziorze, to warto także pamiętać o tym, że trwa tegoroczny sezon na kąpieliskach na terenie Poznania.

Od dzisiaj możliwe jest również zwiedzanie Poznania z pokładu zabytkowych pojazdów w ramach linii turystycznych kursujących po ulicach miasta. Dla niektórych to powrót do młodzieńczych lat, dla innych okazja do zobaczenia, jakimi pojazdami dojeżdżali do pracy i szkoły ich rodzice i dziadkowie. To atrakcje, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak i turystów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA