"Chór w czasach zarazy" - retransmisja wyjątkowego koncertu już dziś

Autor: Redakcja: Urząd Miasta Poznania AW fot. UMP
REKLAMA

"Chór w czasach zarazy" to wyjątkowy koncert - już dziś będzie można usłyszeć wybitnych artystów reprezentujących różne nurty muzyczne. Wydarzenie będzie retransmitowane online, w programie: utwory klasycznych kompozytorów i przeboje muzyki popularnej. 

Zagrożenie wirusowe z dnia na dzień przerwało pracę większości artystów. Szukając nowej formuły dla wspólnego śpiewania Jacek Sykulski, poznański dyrygent i kompozytor, stworzył projekt "Chór w czasach zarazy". Internetowa retransmisja wyjątkowego koncertu odbędzie się na profilach facebookowych Miasta Poznania oraz Poznańskiego Chóru Chłopięcego, w sobotę 20 czerwca, o godzinie 17:00. 

Dziękuję wszystkim artystom za wyjątkowe zaangażowanie, wysiłek i szacunek dla muzyki. Dziękuję też dyrygentowi za to, że w tych trudnych czasach potrafił zebrać poznańskich artystów i pokazać, że muzyka potrafi łączyć, inspirować i dawać nadzieję. Zapraszam na koncert wszystkich mieszkańców miasta!
- Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania

W gościnnych murach Muzeum Narodowego w Poznaniu spotkali się wybitni soliści, dyrygenci oraz śpiewacy różnych poznańskich formacji związanych z szeroko pojętą chóralistyką, aby w pełnowymiarowym koncercie podzielić się programem artystycznym, obejmującym dzieła wielkich mistrzów - od Bacha aż po zespół Queen. 

"Niemożliwe stało się wykonalne: w jednej przestrzeni wystąpili tacy artyści, jak Affabre Concinui, Marzena Michałowska, AudioFeels, czy Kasia Rościńska. Wszyscy chcieliśmy zamanifestować, że to muzyka i śpiew dają nadzieję na lepsze jutro, na normalność."
- Jacek Sykulski

W repertuarze koncertu znalazło się miejsce nie tylko dla muzyki Bacha, Rachmaninowa, Góreckiego, czy związanego z Poznaniem Nowowiejskiego. Zespół zmierzył się również z utworami, które mogą wydawać się dla tradycyjnie rozumianego chóru nietypowe: przebojami muzyki popularnej, takimi jak True Colors, czy The Show Must Go On.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA