Ogłoszono listy zakwalifikowanych w rekrutacji do szkół podstawowych

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W czwartkowe południe ogłoszono listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów w rekrutacji do szkół podstawowych. Tym samym zakończył się pierwszy etap naboru na najbliższy rok szkolny. Teraz rodzice lub opiekunowie przyszłych uczniów muszą potwierdzić wolę zapisu dziecka do danej placówki.

W tegorocznych zapisach do poznańskich szkół wzięło udział 3957 dzieci. Zdecydowaną większość, bo 2540 wniosków stanowiły te z prośbą o przyjęcie do szkół obwodowych, dlatego dzieci te nie musiały brać udziału w rekrutacji. Pozostałych 1417 uczestniczyło w specjalnym procesie naboru do placówek innych niż te obwodowe.

W czwartek o godzinie 12:00 opublikowano wyniki pierwszego etapu rekrutacji. Do wybranej przez siebie szkoły zakwalifikowało się 1142 chętnych. Pozostałych 275 uczniów zostało przypisanych do swoich szkół obwodowych.

Od nowego roku szkolnego w miejskich szkołach powstanie 177 oddziałów klas pierwszych, w tym 146 ogólnodostępnych, 21 sportowych, 9 integracyjnych i 1 oddział eksperymentalny.

Rodzice lub opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia muszą do 24 czerwca potwierdzić wolę zapisania podopiecznego do danej placówki. Potwierdzenie można złożyć bezpośrednio w szkole (wzór dostępny jest na internetowej stronie NABÓR), poprzez system elektroniczny (za pomocą indywidualnego kodu PIN nadawanego w trakcie wypełniania wniosku) lub przesłać skan oświadczenia na skrzynkę mailową szkoły. Brak złożenia oświadczenia oznacza rezygnację z miejsca.

Lista osób przyjętych do danej szkoły zostanie ogłoszona 30 czerwca, o godzinie 12:00. Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona bezpośrednio w placówkach, które dysponują jeszcze wolnymi miejscami (nie będzie można składać wniosków w systemie NABÓR). Ruszy po 30 czerwca, a o szczegółach będą informować dyrektorzy poszczególnych placówek.  Wykaz podstawówek biorących udział w rekrutacji uzupełniającej będzie dostępny w systemie NABÓR od 1 lipca. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA