W tym roku nie będzie cyklu koncertów plenerowych Na Falach

Autor: A. Karczewska fot. Karolina Kiraga
REKLAMA

W tym roku nie będzie tradycyjnego cyklu koncertów plenerowych Na Falach, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców zarówno z Poznania jak i innych miast Polski. Powodem rezygnacji organizatorów z wydarzenia jest sytuacja epidemiologiczna w kraju i jej wpływ na branżę kulturalno-rozrywkową.

Choć plan całego tegorocznego cyklu był gotowy już w marcu, to przygotowania trzeba było przerwać, a ostatecznie zrezygnować z ich realizacji w tym roku. Dyrektor POSiR, które odpowiadają za organizację wydarzenia, Łukasz Miadziołko ma jednak nadzieję, że plan uda się wdrożyć za rok.

Mimo, że Na Falach odbywa się dopiero od 2018 roku, to stało się już ważnym elementem na mapie kulturalno-rozrywkowej nie tylko w Poznaniu, ale i w Polsce. Koncerty odbywają się nad jeziorami: Maltańskim i Strzeszyńskim przez całe lato. Do stolicy Wielkopolski udało się sprowadzić największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej w tym m.in. Kamil Bednarek, Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, Mrozu i Luxtorpeda. Wstęp jest bezpłatny.

Imprezy cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców jak i przyjezdnych. Tylko w ubiegłym roku w koncertach udział wzięło 71 tysięcy osób.

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju oraz ograniczenia, jakie są wprowadzone w związku z nią, organizacja imprezy byłaby nie tylko mocno utrudniona, ale także w dużym stopniu niespełniająca swoich własnych założeń.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA