Ulica Kwiatowa w nowej odsłonie jeszcze w tym roku

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Nowa nawierzchnia jezdni i chodnika, dojazdy do posesji, oświetlenie i zieleń - tak wkrótce będzie wyglądać ulica Kwiatowa. Nowa odsłona ma sprawić, że „kwiatowa” będzie nie tylko z nazwy. Wybrano już wykonawcę zaplanowanych prac.

Obecnie ulica Kwiatowa nie prezentuje się zbyt dobrze - popękana i zniszczona nawierzchnia jezdni i chodników, nierówne krawężniki i dużo miejskiej „szarości”. Po modernizacji ma stać się kolejnym deptakiem w okolicy, podobnie jak pobliska ul. Półwiejska.

Zarówno jezdnia jak i chodniki będą miały granitową nawierzchnię. Powstaną nowe dojazdy do posesji oraz kanał technologiczny. Całość uzupełni nowe oświetlenie i zieleń. Wszystko po to, by przestrzeń stała się bardziej przyjazna mieszkańcom i turystom, a ruch drogowy nie wpływał tak mocno na komfort życia w okolicy. Poprawi się także bezpieczeństwo, ponieważ wprowadzona zostanie strefa zamieszkania, która wymusi większą ostrożność ze strony kierowców. Zmieni się również organizacja ruchu, ponieważ wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od strony ul. Półwiejskiej w kierunku ul. Rybaki.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, w ramach przeprowadzonego przetargu wybrała wykonawcę zaplanowanych prac. Za najkorzystniejszą ofertę uznano tę złożoną przez firmę Marek Dachtera Zakład Robót Budowlanych z Puszczykowa. Wykonawca będzie miał 74 dni od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji do etapu, w którym możliwe jest wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Nasadzenia zieleni zaplanowane są na pierwszą połowę listopada.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA