Trwa rozbudowa szkoły na os. Sobieskiego. Widać już pierwsze ściany nowego skrzydła placówki

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Przy Szkole Podstawowej nr 68 na os. Sobieskiego w Poznaniu widać już ściany parteru nowego skrzydła placówki, które będzie obejmować nową salę gimnastyczną wraz z dodatkowymi salami dydaktycznymi i administracyjnymi. To inwestycja, na którą od lat czekają uczniowie.

Szkoła na os. Sobieskiego jest obecnie zbyt mała, by sprostać zapotrzebowaniu w tej części Poznania. Co więcej, brakuje tam sali gimnastycznej, która pozwoliłaby na swobodne realizowanie zajęć sportowych w dobrych warunkach. Konieczna jest więc rozbudowa placówki.

W ramach prac powierzchnia użytkowa szkoły zwiększy się niemal dwukrotnie - sama sala gimnastyczna będzie miała ponad 400 metrów kwadratowych.

Na parterze budynku powstaną również m.in. szatnie, łazienki i toalety, pokój trenerów, pomieszczenie do rehabilitacji, magazyn sprzętu oraz sala korekcyjna.

Z kolei na pierwszym piętrze powstanie balkon sali gimnastycznej, a także sale dydaktyczne, toalety, gabinety dyrekcji i pedagoga oraz biblioteka z czytelnią. Na drugim piętrze powstaną dodatkowe cztery sale dydaktyczne.

Inwestycja przewiduje także przebudowę pomieszczeń technicznych w piwnicy istniejącego budynku.

Całość zostanie uzupełniona dodatkową zielenią i zagospodarowaniem terenu.

Prace związane z inwestycją rozpoczęły się na początku wiosny. Do tej pory przebudowano infrastrukturę techniczną i wybudowano fundamenty pod część administracyjno-dydaktyczną.

Obecnie trwa stawianie ścian parteru budynku, a także budowa fundamentów pod salę gimnastyczną i bibliotekę.

Aktualny etap jest pierwszym z tych zaplanowanych w ramach rozbudowy szkoły na os. Sobieskiego. Ma zakończyć się na wiosnę 2021 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA