Na konto szpitala przy ul. Szwajcarskiej wpłynęło już ponad 11 milionów złotych od darczyńców

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce mieszkańcy Poznania i Wielkopolski, ale także innych zakątków kraju pomagają placówkom i personelowi medycznemu, który walczy ze skutkami groźnego wirusa. Jedną z form wsparcia jest ta finansowa. Odkąd Miasto Poznań udostępniło numer konta dla szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, który został przekształcony w szpital jednoimienny, wpłacono już ponad 11 milionów złotych.

W sytuacjach kryzysowych widać ludzką solidarność i chęć pomocy. Zarówno jednego jak i drugiego nie brakowało poznaniakom, którzy niemal od razu rozpoczęli organizowanie wsparcia m.in. dla szpitala przy ul. Szwajcarskiej, który został przekształcony w szpital jednoimienny do walki z COVID-19.

Widząc zainteresowane m.in. sposobami wsparcia finansowego dla placówki, Urząd Miasta Poznania udostępnił numer konta szpitala, na który cały czas wpływają nowe środki. Jak poinformowano w najnowszej aktualizacji, do 15 czerwca 2020 roku wpłynęło już 11,12 milionów złotych, z czego 8,27 mln to datki od firm, a 2,72 mln złotych są środkami od grup i osób prywatnych - łącznie 2699 osób. Zbiórki publiczne pozwoliły na zebranie 123,2 tysięcy złotych.

Darczyńcami są głównie mieszkańcy Poznania i Wielkopolski, jednak niektóre wpływy pochodzą także od grup, jednostek i firm z różnych zakątków Polski oraz z innych państw.

O tym, na co zostają wydane środki decyduje dyrekcja szpitala, która m.in. dokonuje z nich zakupów potrzebnych towarów czy przekazuje na wynagrodzenia dla personelu.

Cały czas napływa także pomoc rzeczowa, w tym posiłki i napoje dla pracowników i pacjentów, a także środki ochrony osobistej, płyny i środki dezynfekujące, kremy i balsamy nawilżające, ręczniki papierowe czy inne produkty.

Środki na rzecz szpitala im. J. Strusia można wpłacać na konto:

58 1020 4027 0000 1302 1411 5358

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA