Dziewczynka zgubiła się w drodze do domu. Prawie godzinę błądziła po wildeckich ulicach

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Chwilowa dezorientacja i ogromny stres dla dziecka i matki - taka sytuacja miała miejsce dziś na poznańskiej Wildzie, gdy 9-letnia dziewczynka źle skręciła po wyjściu z punktu usługowego i zabłądziła w okolicy. Pomocni okazali się być strażnicy miejscy, którzy wraz z matką przeprowadzili poszukiwania dziecka.

Do zdarzenia doszło około godziny 12:35. Do patrolu straży miejskiej w rejonie skrzyżowania ul. Fabrycznej i 28 Czerwca 1956 roku podbiegła zdenerwowana kobieta. Jak wyjaśniła, od 40 minut nie ma kontaktu z 9-letnią córką, którą poprosiła o pójście do pobliskiego punktu usługowego. Gdy dziecko nie wracało zbyt długo, zdenerwowana mama wyszła po nią, jednak nigdzie w okolicy jej nie znalazła.

Strażnicy miejscy poprosili, by kobieta wraz z nimi przejechała radiowozem po wildeckich ulicach. Kilkanaście minut później, w rejonie skrzyżowania ul. Prądzyńskiego i Kilińskiego matka zauważyła córkę.

Okazało się, że dziewczynka po wyjściu z punktu usługowego skręciła w złą stronę i straciła orientację w terenie, przez co zaczęła błądzić po ulicach Wildy.

Tym razem skończyło się na strachu - poza stresem, dziecku nie się nie stało i mogła wraz z mamą bezpiecznie wrócić do domu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA