Ktoś kradnie roślinność z terenu miasta. Urząd Miasta zgłosił sprawę na policję

Autor: A. Karczewska fot. UM Jarocin
REKLAMA

Urząd Miasta w Jarocinie ma dość kradzieży roślin na terenie miasta i zgłosił sprawę „znikających” krzewów, kwiatów i bylin policji. Jednocześnie urzędnicy zaapelowali do mieszkańców o czujność i kontakt w przypadku zauważenia sprawcy lub sprawców.

Kwietniki, klomby, ronda, łączniki, pasy roślinności przyulicznej - co roku sadzone są tam nowe rośliny lub pielęgnowane są te, które posadzono wcześniej. Wszystko po to, by okolica była bardziej estetyczna, a przestrzeń miejska była urozmaicona różnymi kolorami. Miasta, miasteczka, wsie i samorządy gminne chcą, by szczególnie w okresie wiosenno-letnim roślinność dodawała uroku okolicy.

W ostatnim czasie w Jarocinie zauważono jednak, że dobro wspólne… znika. Ktoś kradnie roślinność z miejsc publicznych. Zaczęło się od kwiatów i bylin, ale z przestrzeni miejskiej „znikają” już także krzewy.

Urzędnicy miejscy mają dość „zabawy” z wandalami, którzy pomimo monitoringu miejskiego, wciąż pozostają nieuchwytni. Wskazują, że roślinność kupowana jest z pieniędzy podatników czy dofinansowań unijnych, dlatego zaapelowano do mieszkańców, by zwracali uwagę na podejrzane zachowania i zgłaszali je służbom.

Sprawa została zgłoszona na policję. Jak podkreśla urząd, to nie tylko kwestia wandalizmu, ale przede wszystkim kradzież.

„Problem jest bardzo duży i niepokojący w świetle kolejnych inwestycji planowanych przez samorząd gminy Jarocin. Przede wszystkim realizowanego obecnie ostatniego etapu rewitalizacji Paku Radolińskich, gdzie jeszcze w tym roku planowane są nowe nasadzenia.”
Urząd Miasta w JarocinieW zależności od wartości skradzionej rzeczy, sprawca lub sprawcy mogą odpowiadać za czyn z kodeksu wykroczeń lub kodeksu karnego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA