Siedzieli w domu, nagle zaczęły trząść się ściany. Nielegalna rozbiórka przy ul. Obornickiej

Autor: Codzienny Poznań x-news
REKLAMA

Właściciel budynku rozpoczął nielegalną rozbiórkę domu z użyciem ciężkiego sprzętu, mimo że w środku byli ludzie. Trzyosobowa rodzina, która mieszkała w części starego domu przy ul. Obornickiej w Poznaniu, straciła dach nad głową, bo budynek został zniszczony w trakcie prac rozbiórkowych i nie nadaje się do zamieszkania.

Inspektor nadzoru budowlanego Paweł Łukaszewski powiedział, że było to ogromne zagrożenie dla lokatorów. Nadzór budowlany podjął decyzję o wstrzymaniu robót rozbiórkowych. Właściciel został zobowiązany do odpowiedniego zabezpieczenia terenu.

W sprawie zapadł wyrok eksmisyjny, ale do tej pory nie był on egzekwowany. Zgodnie z prawem w przypadku eksmisji właściciel obiektu musi zapewnić lokal zastępczy lokatorom.

W budynku od 1984 roku mieszkała matka wraz z dwoma synami, w tym jednym z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zarówno matka, jak i jej dwaj synowie zdążyli opuścić dom. Nie mieli jednak szansy nawet zabrać rzeczy. W środę (10.06) do budynku, w którym mieszkała rodzina, weszli strażacy i zabrali z niego m.in. dokumenty i lekarstwa.

Najbliższe dwa tygodnie rodzina spędzi w hotelu pracowniczym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA