Tajemnice survivalu i podwodnego świata, czyli weekendowe warsztaty i zajęcia dla dzieci

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Jak przetrwać w rzeczywistości survivalowej? Jak odnaleźć drogę bez pomocy GPS? Jakie organizmy żyją w rzece i które zwierzęta nie moczą nóg, choć chodzą po wodzie? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedzi podczas weekendowych spotkań Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Po przerwie związanej z epidemią koronawirusa, Laboratorium Wyobraźni PPNT znów przyjmuje gości. W każdą sobotę czerwca będą się odbywać plenerowe warsztaty i zajęcia dla całych rodzin.

Warsztaty przyrodnicze będą odbywać się na świeżym powietrzu, w mniejszych grupach i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Juz jutro, 13 czerwca, dzieci będą mogł poznać podstawy... sztuki przetrwania. Podczas zajęć "nie trać głowy, czyli wstęp do survivalu" dowiedzą się m.in. w jaki sposób zbudować schronienie w terenie, które zapewni ciepło, jak odnaleźć się bez użycia GPS czy w jaki sposób można rozpalić ogień "z niczego". Młodzi poznaniacy będą mogli nauczyć się, w jaki sposób poradzić sobie z różnymi sytuacjami bez użycia smartfonów.

Za tydzień, 20 czerwca planowane są warsztaty "Wodne stwory i potwory. Warsztaty przyrodnicze nad rzeką i jeziorem", podczas których uczestnicy dowiedzą się jakie rośliny i organizmy żyją pod wodą.

W ostatnią sobotę czerwca (27.06) planowane są kolejne zajęcia z podstaw survivalu.

Bilety na wszystkie zajęcia dostępne są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA