"Deszczówka" - samorządowy program na zagospodarowanie wód opadowych

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Wielkopolskie samorządy i jednostki im podległe mogą składać wnioski o dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w ramach samorządowego programu "Deszczówka". Ma on na celu retencjonowanie i wykorzystywanie wód opadowych na terenie województwa.

Program ma na celu promocję działań i inwestycji, które zapobiegają negatywnym skutkom suszy, poprzez retencjonowanie i odpowiednie wykorzystywanie wody opadowej w celu nawadniania terenów zielonych. Skierowany jest do samorządów terytorialnych i jednostek im podległych z Województwa Wielkopolskiego.

W ramach dofinansowania podmioty mogą uzyskać nawet do 70% zwrotu kosztów kwalifikowalnych, które zostały ujęte we wniosku. Co ważne, maksymalna wartość dofinansowania nie może wynieść więcej niż 50 tysięcy złotych.

Na realizację programu zabezpieczono w budżecie 2 miliony złotych.

W ramach "Deszczówki" można wykorzystać wodę opadową z dachów obiektów użyteczności publicznej, służących celom kulturowym, edukacyjnym, zdrowotnym lub przeciwpożarowym. To działanie proekologiczne, które może być również zachętą do podobnych działań także innych podmiotów i jednostek.

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane do 17 lipca.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA