Zamiast wywieźć odpady ziemne, zasypali nimi okoliczną zieleń. Osiedlowa radna i ZZM z interwencją wobec PKP

Autor: A. Karczewska fot. D. Zenka-Podlaszewska - Przewodnicząca Zarządu Osiedla Strzeszyn FB
REKLAMA

Zamiast wywieźć w odpowiednie miejsce, ktoś podjął decyzję, by odpady po remoncie torów w rejonie peronu Poznań-Strzeszyn rozsypać w okolicy. „Ktoś” to PKP, które jednak szybko zostało przywołane do (zrobienia) porządku, dzięki reakcji osiedlowej radnej i Zarządu Zieleni Miejskiej.

W rejonie stacji Poznań-Strzeszyn prowadzone były prace remontowe przy torach. Odpowiedzialne za nie było PKP, które po zakończeniu remontu powinno uprzątnąć teren zieleni i prac. Niestety, zamiast wywieźć odpady w odpowiednie miejsce, postanowiono rozsypać je po okolicznym terenie pomiędzy drzewami, w wielu przypadkach zasypując istniejącą zieleń.

Sprawą zainteresowała się radna Osiedla Strzeszyn, Dominika Zenka-Podlaszewska, która odnotowała także, że z uwagi na rozsypaną ziemię i odpady, uschła część drzew. Radna zgłosiła sprawę do Zarządu Zieleni Miejskiej, który szybko podjął interwencję.

W odpowiedzi na zgłoszenie radnej podano, że przeprowadzona została wizja lokalna, podczas której potwierdzono problem niewłaściwego składowania odpadów. W okolicy remontowanego peronu znaleziono wiele zasypanych masami ziemnymi drzew, przez co doszło do ich uschnięcia lub zniszczenia. ZZM nie ma wątpliwości, że odpady pochodzą z wyrównywania terenu po pracach remontowych przy torowisku. Zauważono także zniszczone przez ciężki sprzęt krzewy oraz drogę, która powinna być wyrównana po zakończeniu robót, a taka zdecydowanie nie jest.

ZZM zgłosił sprawę PKP wzywając do natychmiastowego uprzątnięcia terenu. Wywiązanie się z obowiązku będzie nadzorowane i udokumentowane na fotografiach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA