Ulica Elbląska zyska nowe oblicze. Będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Już niedługo mieszkańcy ul. Elbląskiej zyskają nową drogę, która będzie bezpieczniejsza i o wiele bardziej komfortowa. Przebudowany zostanie fragment na odcinku od ul. Polanowskiej do ul. Gniewskiej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę robót.

Obecnie wspomniany fragment ulicy jest utwardzoną drogą bez chodnika, ale za to z… licznymi dziurami. W suche dni oznacza to kurz, a w deszczowe kałuże. Niski komfort zarówno dla jadących jak i okolicznych mieszkańców nie jest jedynym problemem. Poziom bezpieczeństwa także jest obniżony z uwagi na fakt, że nie ma tam chodnika, co utrudnia bezpieczne przejście pieszych szczególnie w sytuacjach, w których kierowcy chcąc ominąć dziury zjeżdżają na boki jezdni.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa droga osiedlowa z nawierzchnią z kostki betonowej. Pojawią się chodniki oraz odpowiednie skrzyżowania i zjazdy do posesji.

Jednocześnie planowane są również prace modernizacyjne części gazociągu. Przebudowa obejmuje również nasadzenia nowej zieleni.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonanie robót. Wykonawca będzie miał 100 dni od momentu podpisania umowy, co oznacza, że nowa odsłona ul. Elbląskiej powstanie jeszcze w tym roku. Nasadzenia zieleni powinny zostać wykonane pomiędzy 19 a 30 października 2020 roku.

Podmioty zainteresowane wykonaniem robót mogą składać oferty do 24 czerwca 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA