Jedna oferta w przetargu na rozbudowę ul. Lotniczej

Autor: Jacek Łakomy fot. PIM
REKLAMA

półka Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyła przyjmowanie ofert w przetargu na rozbudowę ul. Lotniczej na odcinku od ul. Wzlotowej do ul. Dąbrowskiego. Wpłynęła tylko jedna oferta. Konsorcjum firm, które ją złożyło, zaproponowało cenę mieszczącą się w kwocie, jaką na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć zamawiający. Rozpoczęła się weryfikacja złożonych dokumentów.

Odcinek ul. Lotniczej między ul. Wzlotową a ul. Dąbrowskiego zyska nową nawierzchnię bitumiczną. W ramach inwestycji zbudowane i przebudowane zostaną zjazdy oraz skrzyżowania, powstaną nowe chodniki i awaryjna sygnalizacja świetlna dla straży pożarnej.

Dzięki tej inwestycji samochody strażackie z nowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Wojtulanis-Karpińskiej będą miały ułatwiony wyjazd na ulicę Dąbrowskiego, również w kierunku zachodnim. W tym celu, specjalnie dla nich, powstanie bezpieczny przejazd przez ul. Dąbrowskiego. Przebudowany odcinek ul. Lotniczej poprawi warunki komunikacyjne w tym rejonie.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca zbuduje również na tym odcinku kanalizację deszczową i sanitarną oraz kanał technologiczny. Przebuduje też sieć gazową i uliczne oświetlenie. Na realizację i odbiór wszystkich prac będzie miał łącznie 180 dni od podpisania umowy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA