"Śpieszył się do pracy" łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego i stworzył poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa

Autor: Codzienny Poznań AK vid. KWP Poznań
REKLAMA

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Środy Wielkopolskiej, który stworzył poważne zagrożenie na DK 11, kiedy to wyprzedzając inne pojazdy łamał przepisy ruchu drogowego, a także niemal doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem.

Policja Wielkopolska opublikowała nagranie wideo zarejestrowane przez kamerę umieszczoną w pojeździe świadka zdarzenia. Widać na nim jak kierowca samochodu osobowego na DK11 na wysokości miejscowości Dębiec wyprzedza ciąg innych samochodów ignorując obowiązujące tam znaki drogowe, wysepkę pomiędzy jezdniami oraz inne samochody, które jadą w przeciwnym kierunku.

Funkcjonariusze ustalili sprawcę „wyczynów” na nagraniu. Okazało się, że to 27-letni mieszkaniec Środy Wielkopolskiej, który jak tłumaczył „śpieszył się do pracy”.

Policjanci nie uznali tego za jakikolwiek argument i na podstawie obowiązujących przepisów ukarali za szereg popełnionych przez niego wykroczeń. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, otrzymał roczny zakaz prowadzenia pojazdów i musi zapłacić grzywnę w wysokości kilku tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA