Poznańskie CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie obrotu fikcyjnymi fakturami VAT

Autor: Codzienny Poznań AK fot. CBA
REKLAMA

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby podejrzane o obrót fikcyjnymi fakturami. Kilka miesięcy temu w związku z tą sprawą zatrzymano 7 osób.

Jak informuje CBA, ostatni zatrzymani to dwaj właściciele firm z Wielkopolski. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że jeden z nich przyjął wystawione fikcyjne faktury VAT na kwotę ok. 6 milionów złotych, które częściowo wykorzystał sam, a część oddał innym podmiotom gospodarczym. W ten sposób zmniejszał należność podatkową, czym narażał Skarb Państwa na straty. Nie sprecyzowano jednak, jakie czyny zarzuca się drugiemu z zatrzymanych.

Trwają przeszukania miejsc zamieszkania, prowadzenia działalności gospodarczej oraz biura rachunkowego podejrzanych. Zabezpieczana jest dokumentacja, a także przedmioty, które mogą stanowić dowód w sprawie lub być zabezpieczeniem majątkowym.

To już kolejne zatrzymania w tej sprawie. Jak ustalono w czasie śledztwa, grupa działała na terenie Wielkopolski w latach 2013-2018, wystawiając i korzystając z fikcyjnych faktur wystawionych z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi. Łączna kwota wystawionych faktur to 12 milionów złotych, a wyłudzony podatek VAT to ponad 3,5 mln złotych. We wrześniu i grudniu 2019 roku zatrzymano 7 osób w sprawie.

Jak informuje CBA, jeszcze dziś dwaj zatrzymani mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA