Obchody Dnia Hołdu i Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego

Autor: Codzienny Poznań AK fot. WUW, UMP
REKLAMA

W Poznaniu uczczono Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego. Pod tablicą pamięci przy ul. 27 Grudnia przedstawiciele władz miejskich, samorządowych i wojewódzkich oraz organizacji i stowarzyszeń kombatanckich złożyli kwiaty. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, obchody miały symboliczny charakter.

Miejsce tablicy pamiątkowej nie jest przypadkowe. To właśnie tam w latach 1945-1953 znajdowało się więzienie śledcze urzędu bezpieczeństwa publicznego, w którym dochodziło do tortur i zabójstw ofiar reżimu stalinowskiego.

W imieniu wojewody wielkopolskiego kwiaty złożył wicewojewoda Maciej Bieniek, któremu towarzyszyli przedstawiciele organizacji kombatanckich.

Władze miasta reprezentował zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski, który upamiętnił ofiary wraz z prezesem Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Oddział Wielkopolska, Zenonem Wechmanem.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, obchody miały symboliczny charakter i odbywały się w małych grupach. W ciągu dnia znicze i kwiaty złożyli tam również poznaniacy, w tym rodziny ofiar reżimu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA