W szpitalnym laboratorium wykonano ponad 5200 testów na obecność koronawirusa

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

W poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej obecnie przebywa ponad 60 osób zakażonych koronawirusem. Łącznie hospitalizowanych jest ponad 100 pacjentów. Wśród mieszkańców Poznania jest nadal 37 aktywnych przypadków.

Podczas dzisiejszej wideokonferencji prezydent Jaśkowiak poinformował, że obecnie w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej, który pełni funkcję szpitala jednoimiennego, hospitalizowane są 103 osoby, spośród których u 64 potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wśród ponad setki pacjentów, 27 stanowią osoby przewiezione z Domów Opieki Społecznej i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych. To dobra informacja, ponieważ przez kilka tygodni osoby te stanowiły większość hospitalizowanych, co wiązało się z koniecznością zapewnienia im dodatkowej opieki także pielęgnacyjnej.

Obecnie 8 osób jest podłączonych do respiratora.

Do tej pory w poznańskim szpitalu odnotowano 116 zgonów. Jak przekazał Jacek Jaśkowiak, jest również 269 ozdrowieńców.

Wśród mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego odnotowano 1712 ozdrowień oraz 7 zgonów.

Aktualnie wśród mieszkańców Poznania są 37 aktywne przypadki zakażenia koronawirusem, natomiast w powiecie powiecie poznańskim takich przypadków jest 9.

Wśród zakażonych poznaniaków 23 osoby przebywają w samoizolacji, 12 jest hospitalizowanych, a 2 przebywają w izolatorium. Z kolei wśród mieszkańców powiatu 4 osoby zakażone są w samoizolacji, 2 przebywają w szpitalu, a 3 w izolatorium.

W kwarantannie przebywa 336 osób z Poznania i powiatu poznańskiego, natomiast pod nadzorem epidemiologicznych jest 26 osób.

Do tej pory w szpitalnym laboratorium przy ul. Szwajcarskiej wykonano 5228 testów na obecność koronawirusa.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA