Przemarsz ku pamięci George'a Floyda przejdzie przez centrum Poznania

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Mieszkańcy Poznania dołączają do ogólnoświatowych protestów przeciw brutalności policji, nadużyciom władzy, rasizmowi i faszyzmowi, które wybuchły po śmierci George’a Floyda w USA. Już dziś ulicami miasta przejdzie przemarsz ku pamięci Amerykanina.

Śmierć czarnoskórego mężczyzny wywołała oburzenie na całym świecie, co spowodowało falę protestów przeciw nadużyciom władzy, brutalności policji i nietolerancji. W Stanach Zjednoczonych protesty są mocno zaognione, jednak w Europie mają głównie charakter pokojowy.

W ostatnim czasie mieszkańcy wychodzą także na ulice polskich miast, by we wspólnym, milczącym proteście zademonstrować swoje zdanie i solidarność z ofiarami przemocy, rasizmu i nadużyć władzy i policji.

Już dziś, o godzinie 16:00 z Placu Wolności w Poznaniu wyruszy milczący przemarsz ku pamięci George’a Floyda. Uczestnicy chcą jednocześnie wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy i nietolerancji.

Trasa przemarszu przebiega przez Al. Marcinkowskiego, ul. św. Marcin na Plac Mickiewicza, gdzie z kolei planowany jest happening. Uczestnicy na minutę położą się w pozycji, w której umierał Amerykanin przytrzymywany przez funkcjonariuszy policji.

Organizatorzy apelują do uczestników o zachowanie w miarę możliwości zasad dystansu społecznego, a także zasłonięcie nosa i ust. Przemarsz ma być milczący, ale można zabrać ze sobą transparenty lub czarne flagi. Uczestnicy powinni także ubrać się na czarno. Ze względów bezpieczeństwa, przemarsz ma odbywać się chodnikami.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA