Place zabaw otwarte, ale wytycznych GIS brak. Miasto apeluje do rodziców o rozwagę

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W związku z brakiem wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczących bezpieczeństwa na placach zabaw po ich ponownym otwarciu, Miasto Poznań apeluje do rodziców o odpowiedzialne zachowanie w tego typu miejscach, by zabawa była bezpieczna dla wszystkich.

Od 30 maja możliwe było ponowne otwarcie placów zabaw. W samym Poznaniu istnieje kilkaset takich miejsc, które są zarządzane m.in. przez ZZM, POSiR, a także administracje poszczególnych osiedli czy wspólnot mieszkaniowych. Większość nie jest ogrodzona i nie ma możliwości np. kontrolowania liczby przebywających na nich osób. Z uwagi na ich specyfikę, nie jest także możliwa dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu.

Niestety, do tej pory GIS nie opublikował jeszcze żadnych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa na tego typu obiektach. Miasto Poznań jest jednym z tych samorządów w Wielkopolsce, które oficjalnie poprosiły wojewodę wielkopolskiego o informację czy wytyczne są już przygotowane i jeśli tak, to kiedy można spodziewać się ich przesłania. Na razie czeka na odpowiedź.

Miasto apeluje do rodziców o odpowiedzialne  zachowanie, które pozwoli na zachowanie zasad bezpieczeństwa zarówno dla ich dzieci, jak i pozostałych. W przypadku dużej liczby już przebywających na terenie placu, urzędnicy proszą o wybranie innej lokalizacji na wypoczynek i zabawę. Zaleca się także dezynfekcję rąk dzieci i dorosłych przy wejściu i wyjściu z placu.

Jednocześnie, urzędnicy apelują, by pamiętać o utrzymaniu około 2-metrowego dystansu, a jeśli nie ma takiej możliwości, to o zasłanianiu nosa i ust zarówno przez dorosłych jak i dzieci powyżej 4. roku życia.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA