Ktoś niszczy nowe drzewa w parku na Piątkowie. ZZM rozważa, czy jest sens sadzenia kolejnych roślin

Autor: A. Karczewska fot. Jacek Tomaszewski / Rada Osiedla Piątkowo FB
REKLAMA

Miało być ładnie, zielono, przyjaźnie dla środowiska, ale… komuś to przeszkadza. Wandale regularnie niszczą nowo nasadzone  drzewa w parku w rejonie osiedli Batorego i Śmiałego. Sytuacja jest poważna do tego stopnia, że Zarząd Zieleni Miejskiej rozważa rezygnację z dalszych nasadzeń.

O sprawie informuje Rada Osiedla Piątkowo, która otrzymała wczoraj informację od Zarządu Zieleni Miejskiej. Jak się okazuje, nowo nasadzone drzewa w parku Śmiałego-Batorego są regularnie niszczone.

Pięć nasadzonych jesienią drzew zostało przyciętych w koronach piłą ręczną. Zieleń jest niszczona, a jak przekazał ZZM, koszt każdego drzewa to ok. 1000-1100 złotych.

Sytuacja jest poważna do tego stopnia, że Zarząd zastanawia się, czy jest jeszcze sens wykonywania nowych nasadzeń w tym rejonie. Seryjne działania wandali sprawiają, że wydawanie pieniędzy na posadzenie nowych roślin poddawane jest pod wątpliwość.

ZZM wystąpił już z prośbą o nagrania z monitoringu osiedlowego z nadzieją, że uda się ustalić sprawcę. Tymczasem Rada Osiedla Piątkowo wskazuje, że w tym roku na nowe nasadzenia drzew i krzewów w parkach na terenie osiedla zabezpieczono w budżecie 30 tysięcy złotych.

Zieleń miała uatrakcyjnić i wzbogacić teren parków, jednocześnie służąc całej społeczności - zarówno ludziom, jak i zwierzętom i owadom. Niestety, obecna sytuacja pokazuje, że nie każdy potrafi uszanować wspólne dobro. W przypadku ustalenia sprawcy, prawdopodobnie nie tylko będzie on musiał zapłacić za szkodę, ale także odpowie za niszczenie mienia za co grozi kara grzywny lub ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA