W Poznaniu mieszka ponad 86 tysięcy osób poniżej 18. roku życia

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Pierwszy dzień czerwca jest tym, o którym najmłodsi myślą w szczególny sposób. To właśnie dziś przypada ich święto - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Choć niektórzy przypominają, że każdy jest dzieckiem, to jednak ci poniżej 18. roku życia zwykle określani są tym mianem. W Poznaniu takich mieszkańców jest ponad 86 tysięcy.

Jak informuje Miasto Poznań, według oficjalnych rejestrów meldunkowych, w Poznaniu mieszkają łącznie 86 273 osoby do 18. roku życia, z czego ponad 84 tysiące zameldowanych jest na pobyt stały. Do nich należy doliczyć także tych bez meldunku. Tylko w ubiegłym roku Poznaniowi przybyło ponad 6 tysięcy maluchów.

Miasto postanowiło wykorzystać okazję do przypomnienia o inicjatywach, inwestycjach i instytucjach działających w mieście z myślą o najmłodszych mieszkańcach.

Od lat dużą rolę odgrywa Centrum Inicjatyw Rodzinnych, które nie tylko orgnizuje szereg atrakcji dla dzieci i rodzin, ale także służy radą i pomocą dla rodziców i opiekunów. Na terenie miasta powstają nowe place zabaw i miejsca bezpiecznej zabawy i rekreacji dla dzieci, remontowane i budowane są również placówki oświatowe.

Co roku Miasto Poznań dofinansowuje również m.in. półkolonie miejskie, z których korzysta ponad 2 tysiące dzieci w ciągu jednego sezonu.

W ostatnim czasie rodzice dzieci, które dopiero dołączają do listy mieszkańców stolicy Wielkopolski otrzymują również symboliczną "Wyprawkę dla Gzubka", czyli ubranka i gadżety związane z Poznaniem. Ma to być prezent, a zarazem symboliczne powitanie w gronie poznaniaków.

W mieście działają również intystucje, iniicjatywy i świadczenia dla rodzin wielodzietnych, w tym m.in. Karta Dużej Rodziny, wsparcie dla rodziców wieloraczków, Rada Rodzin Dużych czy pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Rodzin Wielodzietnych.

Poznań stara się o włączenie do grona Miast Przyjaznych Dzieciom UNICEF. Do procedury przystąpiono w 2019 roku. Po złożeniu wniosku rozpocznie się faza przygotowawcza, skupiającą się na przygotowaniu diagnozy sytuacji dzieci w mieście oraz planu działań na rzecz najmłodszych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA