Wildeccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo seniorów. W akcję włączyły się lokalne parafie

Autor: A. Karczewska fot KMP Poznań
REKLAMA

Wildeccy policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-informacyjne, których celem było przede wszystkim uświadamianie seniorom potencjalnych zagrożeń i informowanie o możliwych sposobach ochrony przed przestępstwami.

Nie da się ukryć, że to właśnie najstarsi najczęściej padają ofiarą oszustów wykorzystujących ich ufność. Stosując metody "na legendę" przestępcy okradają seniorów z ich oszczędności czy innych wartościowych przedmiotów podając się m.in. za funkcjonariusza policji, pracowników administracji, wodociągów, gazowni czy osoby chcące zostawić notatkę dla sąsiada, który akurat wyszedł z domu.

W ostatnim czasie wildeccy policjanci przeprowadzili działania na terenie dzielnicy, głónie w rejonie Rynku Wildeckiego i osiedlowych straganów, czyli w miejscach, w których najczęściej robią zakupy osoby starsze. Celem akcji było uświadamianie seniorom sposobów oszustw stosowanych przez przestępców i wskazanie kilku prostych zasad, które mogą uchronić przed zostaniem ofiarą przestępstwa.

W działania zaangażowali się również księża z wildeckich parafii, którzy w miejscach ogólnodostępnych dla parafian umieścili materiały profilaktyczne.

Policja podkreśla, że oszuści są bezwzględni i manipulują osobami starszymi żerując na ich ufności wobec drugiego człowieka.

Jednocześnie funkcjonariusze przypominali także o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego w związku z panującą pandemią koronawirusa, wskazują m.in. by unikać zatłoczonych miejsc.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA