W Poznaniu wkrótce pojawi się ponad 40 tysięcy kwiatów

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP archiwum
REKLAMA

Ponad 40 tysięcy kwiatów w najbliższych tygodniach pojawi się w różnych częściach Poznania. Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczyna sadzenie roślin w różnych odmianach, kolorach i gatunków. Oko mieszkańców i turystów cieszyć będą m.in. begonie, pelargonie czy aksamitki.

Rozpoczęło się letnie sadzenie roślin w parkach i na zieleńcach miejskich. Jak zwykle zajmuje się tym Zarząd Zieleni Miejskiej. Prace rozpoczęto od centum oraz Parku Cytadela. Wkrótce prowadzone będą również w pozostałych częściach miasta.

Łącznie w Poznaniu przybędzie ponad 40 tysięcy roślin. W samym centrum przybędzie ponad 26 tysięcy kwiatów, a na Cytadeli ponad 9 tysięcy.

W parku Adama Mickiewicza będzie można podziwiać m.in. różne odmiany begonii, aksamitek i pelargonii. Z kolei przy al. Marcinkowskiego posadzone zostaną begonie, ale także ipomee oraz pacioreczniki. Nieco dalej, przy al. Niepodległości okolicę zdobić będzie begonia w odmianie "Dragon Wings Red", a w parku im. St. Moniuszki begonia bulwiasta.

W rejonie parku Maltańskiego, Ostrowa Tumskiego, parku Tysiąclecia, ul. Panny Marii i ul. Wieżowej przybędzie ponad 6 tysięcy sadzonek m.in. pelargonii, begonii, ipomee, aksamitek, gazanii,  lobelii, pacioreczników i nemezji.


Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA