Testowe przejazdy na tymczasowych buspasach na Naramowicach

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Już niedługo zmieni się organizacja ruchu na poznańskich Naramowicach w związku z rozpoczęciem prac zasadniczych przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice oraz przebudowy infrastruktury drogowej w okolicy. Na czas prowadzonych robót uprzywilejowana w tej części miasta będzie komunikacja zbiorowa, dlatego wyznaczono tam tymczasowe buspasy, których testy przeprowadzono w środę.

Na czas prowadzonych prac ul. Naramowicka będzie zamknięta dla ruchu na dwóch odcinkach. Z uwagi na fakt, że to ważna część codziennego ruchu kołowego w mieście i możliwe jest powstanie większych niż zwykle korków w okolicy, podjęto decyzję o zachęcaniu poznaniaków do przesiadki na alternatywne środki transportu, w tym m.in. transport publiczny.

By usprawnić przejazd autobusów, które zmienią swoją trasę w celu obsługi tej części miasta, a tym samym zwiększyć atrakcyjność takiej formy przemieszczania się po Poznaniu, wyznaczono tymczasowe buspasy na ul. Szelągowskiej, Murawa, Słowiańskiej, Serbskiej oraz nieco dalej – na ul. Stoińskiego i ul. Wiechowicza, by pasażerowie mogli przesiąść się na przystanku Kurpińskiego na Poznański Szybki Tramwaj. Sieć uzupełnia także buspas na ul. ks. Mieszka I (między ul. Słowiańską i ul. Pułaskiego w stronę centrum).

Wczoraj odbyły się przejazdy testowe autobusów, by sprawdzić rozwiązanie w praktyce, a także skontrolować przygotowaną infrastrukturę. Autobus przegubowy przejechał po wyznaczonych trasach kontrolując m.in. czas przejazdu oraz sytuację związaną z taką organizacją ruchu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA