Konkurs na Dzień Dziecka

Autor: A. Karczewska grafika: M. Rój
REKLAMA

Dzień Dziecka już za kilka dni. W najbliższy poniedziałek zarówno te najmniejsze jak i nieco większe i starsze będą świętować w wyjątkowy sposób. Portal codziennypoznan.pl wraz z Muzeum Narodowym w Poznaniu postanowił zaprosić najmłodszych poznaniaków do zabawy połączonej z konkursem. Każdy będzie mógł stać się… artystą!

Nie od dziś wiadomo, że kreatywność i zdolności plastyczne dzieci mogą zachwycić. Najmłodsi mają także duże możliwości odtwarzania tego, co widzą. Właśnie dlatego portal Codzienny Poznań wraz z Muzeum Narodowym w Poznaniu zaprasza małych artystów do wspólnej zabawy połączonej z konkursem, w którym do wygrania będzie wyjątkowa nagroda dla całej rodziny.

Zadanie związane jest z tym, co dzieci mają opanowane niemal do perfekcji - kolorowaniem. Każdy będzie mógł stać się artystą i pokolorować obraz! Na naszym portalu udostępniamy grafiki do kolorowania. Nie są one jednak zwykłymi obrazkami - są odwzorowaniem obrazów pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego oraz jednego z poznańskich kolekcjonerów.

Zadaniem dzieci będzie pokolorowanie obrazów starając się w jak największym stopniu odwzorować oryginał. W kolorowanki zamieniły się dzieła takich artystów jak: Orłowski („Kozak na koniu”), Sichulski (Anioł), Makowski (Maskarada), Łunkiewicz-Rogoyska („Miasteczko - Kazimierz nad Wisłą”) oraz Polanowski. Pierwsze cztery dostępne są w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu natomiast dzieła Polanowskiego pochodzą z prywatnej kolekcji.

(Kolorowanki są dostępne po kliknięciu w poniższą grafikę)Konkurs skierowany jest do dzieci do 12. roku życia. Nagrodą będzie możliwość skorzystania przez zwycięzcę lub zwyciężczynię wraz z rodziną z prywatnego oprowadzania po Muzeum Narodowym w Poznaniu. To wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zbiorów i zadać pytania odnośnie kolekcji.

Konkurs trwa od dzisiaj (29 maja 2020 roku) do poniedziałku (1 czerwca 2020 roku), do godziny 24:00. Skany lub zdjęcia prac należy przesłać na adres mailowy redakcja@codziennypoznan.pl.

Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej w środę, 3 czerwca 2020 roku, na naszym portalu (codziennypoznan.pl). Prace oceniane będą przez Komisję Konkursową, która będzie zwracać uwagę m.in. na staranność wykonania oraz stopień odwzorowania oryginału.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA