Bramka odkażająca testowana w holu POSUM. To pierwsze takie urządzenie w Wielkopolsce, które ma pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Po szpitalu im. Strusia w Poznaniu tym razem Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych testuje pierwszą w województwie wielkopolskim bramkę odkażającą. Urządzenie pojawiło się przy głównym wejściu do budynku i ma ułatwiać walkę z wirusami i bakteriami.

Urządzenie to prototyp bramki odkażającej, pierwszej tego typu w Wielkopolsce. Wcześniej testowane było w szpitalu im. Strusia w Poznaniu. Teraz stanęło przy wejściu do POSUM.

Wygląda jak kabina windy lub budyka fotograficzna. Jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i może być ustawiana zarówno w budynkach jak i na zewnątrz, z uwagi na fakt, że jest odporna na czynniki atmosferyczne.

Po wejściu do bramki, fotokomórka uruchamia pompę tłoczącą płyn odkażający z dysz, które umieszczone są w suficie oraz ściankach maszyny. Następnie na osobę znajdującą się w komorze opada mgiełka płynu dezynfekującego. Po wyjściu z kabiny, fotokomórka wyłącza pompę.

Urządzenie jest na razie w fazie testowej, a powstało z myślą o ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii, w tym m.in. koronawirusa. Producentem jest wielkopolska firma.

Co ważne, do odkażania stosowane są atestowane płyny o działaniu antywirusowym i bakteriobójczym, które są bezpieczne dla ludzi i nie zawierają w składzie alkoholu. Ze względów bezpieczeństwa, zalecane jest założenie okularów na czas dezynfekcji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA